Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 3, 2018 in WOPR i Ozorków |

Zajęcia i kursy organizowane przez WOPR Ruda Śląska

Zajęcia i kursy organizowane przez WOPR Ruda Śląska

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie tylko zajmuje się działaniami prewencyjnymi i ratowaniem ludziom życie. Stowarzyszenie o tak długoletnich tradycjach zajmuje się również propagowaniem wiedzy i praktyki z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zwłaszcza podczas pobytów nad wodą.

Jakie zajęcia organizuje WOPR Ruda Śląska?

WOPR Ruda Śląska umożliwia ponadto szereg aktywności oraz zajęć dla dorosłych i dzieci. W ramach działalności członkowie pełnią dyżury na basenach i kąpieliskach, strzegąc korzystających z pływalni. Zorganizowana została również specjalna sekcja młodych Rekinów – to zajęcia dla dzieci pogłębiające ich świadomość i wiedzę, podczas regularnego cyklu zajęć. Organizowane są też kursy, np. na ratowników wodnych. Po każdym z nich uczestnik może podejść do egzaminu i uzyskać odpowiedni certyfikat. Oprócz członków zawodowych i instruktorów każda jednostka WOPR w swych strukturach posiada również ochotników.

Warto zainteresować się kalendarzem aktualnych szkoleń i kursów. Podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu ratowania życia i zdrowia, powinien mieć każdy człowiek.