Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 4, 2018 in WOPR i Ozorków |

Bezpieczny pobyt nad wodą. Karta pływacka Łódź

Bezpieczny pobyt nad wodą. Karta pływacka Łódź

Spędzanie czasu nad wodą, zwłaszcza okresie wakacyjnym, to jeden z podstawowych sposób na relaks dla całych rodzin. W jaki sposób możemy sprawić, że będziemy tam bezpieczni?

Karta pływacka Łódź

Podstawą jest oczywiście wybranie kąpielisk znajdujących się na liście Głównego Inspektoratu Sanitarnego – zyskujemy pewność, że woda i jej otoczenie zostały dokładnie przebadane. Ponadto zadbajmy o to, żeby uczęszczać wyłącznie na kąpieliska strzeżone. W przypadku tych śródlądowych na 100 metrów linii brzegowej powinien przypadać jeden ratownik na lądzie i jeden od strony wody. Ponadto możemy sami zadbać o zwiększenie swoich umiejętności i poszerzenie wiedzy, poprzez zdobycie certyfikatu kursu pierwszej pomocy oraz karty pływackiej, zdając odpowiedni kurs. Karta pływacka Łódź jest wydawana po pozytywnym zaliczeniu egzaminu, który obejmuje:

– przepłynięcie w wodzie stojącej dystansu 200 metrów dowolnym stylem, w tym minimum 50 metrów stylem grzbietowym lub przepłynięcie z prądem wody 400 metrów dowolnym stylem i również z 50 metrami stylem grzbietowym;
– wykonanie skoku do wody – minimalna wysokość 0, 7 metra
– przepłynięcie pod powierzchnią wody minimum 5 metrów w wodzie stojącej lub 15 metrów z prądem wody.