Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 22, 2018 in WOPR i Ozorków |

Wypoczynek nad wodą – zalew w Strykowie, zalew w Głownie Mrożyczka.

Wypoczynek nad wodą – zalew w Strykowie, zalew w Głownie Mrożyczka.

Okres wakacyjny, gdy pogoda jest piękna i słoneczna bardzo często lubimy spędzać na łonie przyrody, najchętniej nad wodą, gdzie cała rodzina może w sposób przyjemny się zrelaksować i znaleźć przestrzeń do wypoczynku i zabawy.

zalew w Strykowie, zalew w Głownie Mrożyczka

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego można znaleźć pełną listę kąpielisk w Polsce, na których można wypoczywać w bezpiecznych i przebadanych warunkach. Zaliczyć można do nich między innymi: zalew w Strykowie (z wyremontowanymi ścieżkami wokół, placem zabaw i wypożyczalnią rowerów), zalew w Głownie Mrożyczka, gdzie na plaży znajdziemy leżaki, a w sezonie do dyspozycji jest również park wodny, Grotniki kąpielisko nad Lindą, gdzie można skorzystać z wielu atrakcji czy piękny Ozorków zalew przy zaporze wodnej na rzece Starówce.

Ozorków zalew

Możliwości jest wiele. Pamiętajmy jednak zawsze, żeby wypoczywać w miejscach przebadanych, zawsze na kąpieliskach strzeżonych, pod czujnym okiem ratownika wodnego. W przypadku kąpielisk śródlądowych na każde 100 metrów linii brzegowej powinien przypadać jeden ratownik na lądzie i jeden od lustra wody. Bezpieczeństwo nasze i najbliższych niezmiennie powinno być na pierwszym planie.