Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2018 in WOPR i Ozorków |

Kurs pierwszej pomocy – podstawowa wiedza dla każdego. Kurs KPP Bydgoszcz WOPR

Kurs pierwszej pomocy – podstawowa wiedza dla każdego. Kurs KPP Bydgoszcz WOPR

Kurs z zakresu pierwszej pomocy powinien odbyć każdy. Dzięki niemu możemy kiedyś uratować czyjeś życie.

kurs KPP Bydgoszcz WOPR

Na początek warto odbyć kurs podstawowy, który składa się głównie z zajęć praktycznych (np. kurs KPP Bydgoszcz lub KPP Bydgoszcz WOPR) na pozorantach i fantomach. W programie kursu znajdują się elementy z oceny i zabezpieczenia miejsca wypadku oraz stanu poszkodowanego; postępowanie, gdy jest on nieprzytomny (wliczając w to podstawowe podtrzymanie życia, tamowanie krwotoków, postępowanie w przypadku urazów kostnych). Gdy zakończymy taki kurs z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, uzyskujemy certyfikat Centrum Referencyjnego ds. Nauczania Pierwszej Pomocy. Jest to dokument honorowany w całej Unii Europejskiej.

recertyfikacja KPP Bydgoszcz – Kurs z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Po pewnym czasie przydatna może się okazać kurs powtórkowy (tzw. recertyfikacja KPP Bydgoszcz), gdzie utrwalimy zdobytą wcześniej wiedzę oraz będziemy mogli przygotować się do egzaminu recertyfikacyjnego.

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy to podstawa, którą powinien mieć każdy – bez względu na wykształcenie i wiek. Może pomóc w sytuacji, gdy zagrożone będzie zdrowie i życie nasze lub naszych najbliższych.