Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 13, 2020 in Uroda |

Kolagen w kosmetyce – jak go stosować? Kolagen serum do twarzy

Kolagen w kosmetyce – jak go stosować? Kolagen serum do twarzy

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników naszego organizmu, który odpowiada za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. To dzięki niemu nasze komórki są zdolne do odnawiania się. Niestety, z biegiem lat ciało traci zdolność do naturalnej produkcji kolagenu. Jakie jeszcze właściwości ma kolagen?Jakie zastosowania ma w kosmetyce?

Właściwości kolagenu:

Kolagen odpowiada przede wszystkim za jędrność, elastyczność i odpowiednie napięcie skóry. Ponadto przeciwdziała również złamaniom kości i gwarantuje elastyczność naczyń krwionośnych, co przyczynia się do prawidłowej pracy układu krążenia. Co więcej Kolagen odpowiada także za zdrowie stawów i pomaga walczyć z rozstępami. Dzięki swoim właściwościom jest substancją szeroko stosowaną w kosmetyce.

Zastosowanie kolagenu w kosmetyce:

Jakie zastosowanie kolagen posiada w kosmetyce? Przede wszystkim jest cennym składnikiem specyfików do cery dojrzałej. Doskonale sprawdza się również w produktach do skóry suchej i wrażliwej. Oprócz tego przyspiesza gojenie się ran oraz blizn – zarówno na twarzy, jak i tych na ciele.
Kolagen jest również często składnikiem kremów i żelów pod oczy. Zapobiega tworzeniu się nieestetycznych worków czy kurzych łapek. Białko to stosuje się w kosmetyce również do produkcji balsamów, serów, kremów, żeli i wielu innych kosmetyków. Warto mieć na uwadze, że kolagen jest substancją odzwierzęcą.

Kolagen serum do twarzy

Ostatnio na rynku możemy znaleźć bardzo popularne obecnie kolagenowa sera do twarzy. Jak wiadomo serum jest bardziej skoncentrowaną formułą niż zwykły krem, dlatego pozwala na lepsze wchłonięcie składników aktywnych do skóry. Serum stanowi najmocniejszą esencję przeciwstarzeniową, dlatego kobiety zmagające się z efektami starzenia skóry, powinny sięgnąć po tego typu produkty, chcąc uzyskać zadowalające efekty.

Kosmetyki z kolagenem

Preparaty z kolagenem wspaniale nadają się nie tylko do twarzy, ale także do pielęgnacji skóry ciała dotkniętej cellulitem czy rozstępami. Zmniejszają widoczność przebarwień i pomaga walczyć z pomarańczową skórką.
Rozjaśnia także blizny pooperacyjne oraz te powstałe po zabiegach medycyny estetycznej. Jeżeli zależy Ci na zmniejszeniu widoczność blizn na ciele, sięgnij po preparat z kolagenem, który wzmocni skórę w miejscu rany i przyspieszy jej gojenie.
Kolagen na skórę znajdziesz także w balsamach do ciała, masłach, eliksirach, a nawet płynach do kąpieli. Pamiętaj, że kosmetyki z kolagenem należy stosować regularnie. Pamiętaj jednak, że tylko systematyczność pozwoli na uzyskanie wymarzonych efektów.