Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 2, 2020 in Uroda |

Witamina C na włosy czyli papka z witaminy C na włosy

Witamina C na włosy czyli papka z witaminy C na włosy

Witamina C jest bardzo cenionym składnikiem w kosmetyce ze względu na właściwości przeciwstarzeniowe. Jest też silnym przeciwutleniaczem, a oprócz tego stymuluje syntezę kolagenu, ceramidów i kwasu hialuronowego, pomaga uszczelniać naczynia krwionośne, delikatnie złuszcza i rozjaśnia skórę, a także wspomaga ochronę przeciw promieniowaniu UV. Ze względu na wszystkie wymienione właściwości witamina C jest wykorzystywana w kosmetykach anti-aging. Znacznie mniej mówi się na temat wykorzystania witaminy C do pielęgnacji włosów. Jakie są jej korzyści oraz jak witamina C działa na włosy?

Działanie witaminy C na włosy:

Witamina C jak już zostało wspomniane jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić przed stresem oksydacyjnym powodowanym przez wolne rodniki. Uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki mogą blokować wzrost i powodować przez to starzenie się włosów. Oprócz tego nasze ciało potrzebuje witaminy C, aby stworzyć białko zwane kolagenem – który jest ważną częścią struktury włosów. Pomaga ponadto organizmowi przyswajać żelazo, minerał niezbędny do wzrostu włosów.

Właściwości witaminy C?

  1. Oczyszczenie
  2. Wzmocnienie połysku
  3. Nawilżenie
  4. Zapobieganie rozdwajaniu włosów
  5. Zachowanie koloru na dłużej

W jaki sposób stosować witaminę C na włosy? Papka z witaminy C na włosy

Witamina C jest popularnym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji. Jeżeli chodzi o pielęgnację włosów to warto sięgnąć po kosmetyki, które zawierają w swoim składzie przyswajalną przez włosy formę witaminy C w odpowiednim stężeniu. Występująca w maskach, serach do włosów w towarzystwie innych składników takich jak np. olejki odżywcze pomoże nam zachować zdrowe włosy na dłużej. Ciekawostką jest działanie witaminy C w celu rozjaśnienia włosów, aby nadać im delikatnych jasnych refleksów często stosowana jest papka z witaminy C na włosy. Badania wykazały także, że stosowanie szamponów z dodatkiem witaminy C ułatwia włosom przyswajanie innych substancji niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.