Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2020 in Uroda |

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami, trzy tanie sposoby.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami, trzy tanie sposoby.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami? Przyczyn może być wiele, od nieodpowiedniej diety po stres który na co dzień nam towarzyszy. Jak więc poradzić sobie z uciążliwym problemem, z którym boryka się setki kobiet? Jeśli również zadajesz sobie to pytanie, a w drogeriach i aptekach zostawiłaś już którąś swoją wypłatę, nie przejmuj się poniżej znajdziesz wskazówki które w prostu sposób, bez potrzeby wydawania ogromnej ilości pieniędzy pomogą Ci znów cieszyć się zdrowymi i silnymi włosami.

  • Olej rycynowy- jest ogólnodostępny, można go znaleźć w każdej aptece, kosztuje grosze. (Jego cena waha się od 7-15zł). Potrzebna nam będzie jeszcze miseczka, pędzelek do nakładania farby, oraz foliowa reklamówka. Olejek wylewamy do miseczki, nakładamy na skalp głowy i ok 2-3cm odrostu. Kiedy już nałożymy olej na całą głowę, delikatnie rozczesujemy włosy grzebieniem, tak aby przenieść nadmiar produktu w stronę końcówek, możemy delikatnie wmasować przez ok 3min. w skórę głowy, następnie zawiązujemy włosy pod reklamówą i idziemy spać. Rano zmywamy włosy, najlepiej sprawdzą się szampony micelarne, lub oczyszczające. Zabieg powtarzamy raz w tygodniu, przez dwa miesiące, po czym robimy dwa tygodnie przerwy, później powtarzamy.
  • Biotyna- nie od dziś wiadomo, że biotyna ma zbawienny wpływ na nasze włosy, jeśli zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów, należy przyjrzeć się naszej diecie, produkty bogate w biotynę to m.in: żółtka jaj, pomidory, marchew, szpinak, a także orzechy włoskie oraz migdały.
  • Pielęgnacja akcesoriów- nowoczesne kobiety, bywają często zabiegane, niestety potrafimy zapomnieć o tym co najważniejsze czyli utrzymaniu odpowiedniej higieny naszych akcesoriów do włosów, postaramy się częściej przyglądać naszym gumkom do włosów, czy przypadkiem nie są już uszkodzone i nie wyrywają nam codziennie dodatkowych włosów. Uwagę poświęćmy także szczotce która odwdzięczy się lepszym stanem naszych włosów, jeśli raz w tygodniu oczyścimy ją starannie, a także umyjemy delikatnym szamponem, lub płynem który jest do tego przeznaczony.