Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 30, 2020 in Uroda |

Co zrobić, by poprawić kondycję naszej skóry?

Co zrobić, by poprawić kondycję naszej skóry?

Kondycja naszej skóry, podobnie jak stan jelit czy wątroby, jest dla nas sygnałem alarmowym, że w naszym organizmie coś jest nie tak. Jeśli pojawia się u nas trądzik, pokrzywka czy zmiany dermatologiczne, o nieznanej etiologii; zastanówmy się nad tym ile czasu poświęcamy sobie i w jaki sposób o siebie dbamy. Troska o zdrowie to nie jest zakup kolejnej tubki kremu przeciwzmarszczkowego za 1000 złoty.

 

Zdrowie bierze się od wewnątrz, więc szukajmy prawdziwej przyczyny, która czasem potrafi być zupełnie błaha. Gdy nasz organizm nie jest w najlepszej formie, pojawić się mogą dziwne krostki czy plamki. Nasza skóra i narządy wewnętrzne, potrzebują wody i płynów. Codziennie wypijajmy 1,5 do 2 litrów czystej, niegazowanej wody. Dobrze nawodniony organizm, to gwarancja prawidłowego nawilżenia skóry. Woda pomaga również w usuwaniu toksyn (prawidłowa detoksykacja). Sięgajmy również po soki warzywne i owocowe. Stanowią one świetne źródło chlorofilu, witamin czy składników mineralnych. Przy problemach skórnych unikaj również soli oraz cukru. Warto również unikać pikantnych przypraw. Sól może powodować zatrzymywanie wody w organizmie.

 

Cukier może “zaogniać” zmiany trądzikowe czy pokrzywkę. Jeśli to możliwe, spróbuj również ograniczyć mięso, nabiał oraz żywność wysoko przetworzoną (rafinowaną, pełną konserwantów i barwników). Spróbuj również prostej pięlegnacji. Nie potrzeba bardzo drogich kosmetyków, by cieszyć się piękną i zadbaną skórą. By zregenerować skórę, sięgajmy po kosmetyki z probiotykiem, aloes czy naturalny miód (dobrze działa również miód manuka). Czasem najprostsze receptury, dają najlepsze rezultaty.Nie potrzeba wiele by cieszyć się skórą w bardzo dobrej kondycji. Wystarczy o siebie dbać holistycznie i mieć świadomość, co nam służy, a czego lepiej unikać.