Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2020 in Uroda |

Pielęgnacja włosów w domu czyli kosmetyki do włosów murphy

Pielęgnacja włosów w domu czyli kosmetyki do włosów murphy

Dbanie o włosy w domu nie może polegać jedynie na ich myciu, nakładaniu co jakiś czas odżywki i suszeniu. Konieczna jest także codzienna pielęgnacja – stosowanie właściwych kosmetyków, delikatnej dla skóry głowy szczotki, a nawet odpowiednia dieta i zażywanie (w miarę potrzeb) suplementów odżywiających włosy od środka.

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów:

 1. Zniszczone końcówki
  Na początek warto przyjrzeć się swoim końcówkom. Jeśli są w bardzo złym stanie, nie ma co się łudzić, że uda się je odbudować. Jeżeli zaś zapuszczasz włosy, a masz wrażenie, że one nie rosną, przyczyn również możesz szukać w końcówkach. Dlatego przygodę z właściwą pielęgnacją włosów najlepiej zacząć od podcięcia końcówek.
 2. Odpowiednie kosmetyki
  Czy używasz właściwych kosmetyków? I jak dobrać te odpowiednie? Zacznij od małej analizy opakowań na Twojej półce. Przede wszystkim powinnaś skupić się na odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, nawilżeniu włosów oraz dostarczeniu im wartościowych składników, olejków i ekstraktów. Warto włączyć do pielęgnacji profesjonalne kosmetyki stosowane przez fryzjerów. np. często polecane przez stylistów są kosmetyki do włosów murphy.
 3. Szampon
  W zależności od tego ile razy w tygodniu myjesz włosy, możesz testować poszczególne rodzaje kosmetyków. Najlepsze efekty w pielęgnacji daje stosowanie następujących kroków: nawilżenie, nawilżenie, regeneracja, nawilżenie, nawilżenie, keratyna, nawilżenie.
 4. Odżywka
  Bardzo ważny element! Jeśli Wasza pielęgnacja włosów ma przynosić efekty, musicie również zadbać o ten punkt. Odżywki używamy każdorazowo po każdym myciu. Nie tylko dostarczają włosom niezbędnych składników odżywczych, ale również ułatwiają rozczesywanie, przez co zmniejszają ryzyko naruszenia struktury włosa podczas czesania. Od czasu do czasu warto zaserwować swoim włosom domowe SPA.
 5. Odpowiednia szczotka
  To jeden z podstawowych tematów. Warto wybrać szczotkę polecaną przez fryzjerów, najlepiej z naturalnego włosia, taką która ułatwi rozczesywanie włosów i ich stylizację, a nie będzie przy tym ich łamać.