Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 2, 2020 in Uroda |

Kosmetyczka less waste- czy to możliwe?

Kosmetyczka less waste- czy to możliwe?

Każda kobieta i mężczyzna lubi pięknie wyglądać. Chcemy uwydatniać swoje walory i zakrywać swoje niedoskonałości. Więc sięgamy po kosmetyki kolorowe. Kosmetyki do makijażu często opakowane są (niestety) w plastikowe opakowania, których raczej już nie użyjemy po raz drugi. Jest jednak alternatywa, możemy pięknie wyglądać i wspierać less waste.

 

Makijaż zazwyczaj zaczynamy od bazy pod makijaż/ primera. Znajdziemy na rynku bazę w szklanym opakowaniu lub w szklanym słoiczku. Podobnie jest z podkładem. Podkład kupimy w szklanym opakowaniu lub w tubce nadającej się do recyklingu. Szminkę znajdziemy w tekturowym opakowaniu (np. marki Couleur Caramel). Pomadkę możemy zrobić samemu (z wosku pszczelego i oleju kokosowego) lub kupić w metalowym opakowaniu. Cienie do oczu również znajdziemy w tekturowym opakowaniu, a nawet w bambusowej kasetce. Tusz do rzęs możemy kupić z wymiennymi wkładami. Rozświetlacz znajdziemy w tekturowym opakowaniu, lub w plastikowym, ale z opcją refill. Pomadę do brwi znajdziemy w szklanym opakowaniu, jeśli chodzi o kredki do oczu znajdziemy takie, których wiórki można kompostować. Perfumy znajdziemy w metalowym opakowaniu (w formie perfum w kremie). Możemy dużo zrobić na rzecz less waste, również w sferze beauty.
Kupując w bardziej odpowiedzialnych opakowaniach; dajemy głos producentom, jakich produktów oczekujemy i jakiej przyszłości chcemy dla naszej planety.