Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 24, 2023 in Uroda |

Jak walczyć z nadmierną potliwością, a przy tym dalej prowadzić aktywny styl życia?

Jak walczyć z nadmierną potliwością, a przy tym dalej prowadzić aktywny styl życia?

Nadmierna potliwość potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Sprawia, że można stracić pewność siebie, a przy tym nabawić się kompleksów. Na szczęście są sposoby, które pozwolą pozbyć się tego problemu i wcale nie trzeba decydować się na botoks czy farmakoterapię.

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością? Tylko przydatne rady i skuteczne sposoby

Zacznijmy od tego, że problem nadmiernej potliwości dotyczy ponad 3% ludzi na całym świecie, jednak zdecydowanie częściej z tym problemem zmagają się mężczyźni w krajach rozwiniętych. Nadpotliwość może mieć wiele przyczyn. Najczęściej dochodzi to niej na skutek długotrwałego stresu, niewłaściwej diety, ale też noszenia ubrań z poliestru. Jeżeli wprowadzicie do swojego życia kilka prostych zasad, to rzeczywiście będziecie migli odzyskać pewność siebie. Na początek musimy wspomnieć, że tutaj zwykły dezodorant nie wystarczy. Najlepiej wybrać antyperspirant w kulce z dodatkiem magnezji, która wykazuje duże właściwości chłonne. Pochłania pot nawet trzykrotnie mocniej niż talk. Magnezja wykazuje również silne właściwości antybakteryjne. Z tego powodu zapobiega nie tylko nadmiernej potliwości, ale też rozprzestrzenianiu się brzydkiego zapachu.

Co jeść, by mniej się pocić? To trzeba wiedzieć

Istotną rolę odgrywa też dieta. Jeżeli często spożywacie pikantne dania z dodatkiem choćby chili, to rzeczywiście problem może znacząco się nasilać. Należy wyeliminować nie tylko ostre przyprawy, ale też dania przetworzone typu fast food. Nie zapomnijcie również, iż należy ograniczać ilość spożywanej soli. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na dużej ilości świeżych warzyw. Można przygotowywać je na parze. Wystarczy jeszcze porcja ryżu oraz mały kawałek ryby i już macie pełnowartościowy posiłek. Przypominamy, że dieta bogata w mięso znacząco nasila problem nadmiernej potliwości. Unikajcie również cebuli i czosnku. Raz dziennie należy też spożyć napar z melisy, który łagodzi stany nerwowe i zmniejsza uczucie zdenerwowania. Alternatywą dla herbatki z melisy może być herbatka z mięty bądź kory dębu. Wystarczy tylko łyżkę suszu zalać wrzątkiem i poczekać przez 15 minut aż się zaparzy. A potem można już cieszyć się smakiem naparu, który też pozytywnie wpłynie na Wasze zdrowie.

Proste zasady, które warto wprowadzić do swojego życia

Nie musicie wcale rezygnować z aktywnego stylu życia. Czasami naprawdę proste zasady sprawią, że poczujecie szybko ulgę i pozbędziecie się problemu nadmiernej potliwości. I właśnie tutaj ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Codziennie trzeba być aktywnym. Możecie spacerować, ćwiczyć czy biegać. Ważne byście odczuli wysiłek, gdyż w ten sposób Wasz organizm produkuje jeszcze więcej endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, co pozwoli Wam również lepiej radzić sobie ze stresem. Aktywność fizyczna zapobiega też negatywnym skutkom długotrwałego stresu. Nie zapomnijcie także jak ważne jest nawodnienie. Należy pić przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Możecie też dodać do wody odrobinę soku z cytryny czy kilka lisków mięty. Ponadto czas zmienić ubrania jakie nosicie. Zamiast tych z poliestru należy wybierać ubrania lniane, które są bardzo delikatne dla skóry i pozwalają jej oddychać, zapobiegają też nadmiernej potliwości. Alternatywą dla lnu jest bawełna ekologiczna bądź też jedwab.