Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 26, 2023 in Uroda |

Masaż twarzy Kobido

Masaż twarzy Kobido

Masaż twarzy Kobido pozwala na wygładzenie zmarszczek, poprawienie wyglądu, zredukowanie obrzęków pod oczami. Podczas zabiegu wykonywany jest drenaż limfatyczny, który rewelacyjnie działa na ciało, ale też na problemy zdrowotne.

Czym jest masaż twarzy Kobido?

Japoński masaż twarzy Kobido jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, o długiej historii sięgającej czasów starożytnych, roku 1472. Na początku, jego właściwości doceniali Samuraje, później natomiast naturalny lifting wszedł na stałe na dwory cesarskie. Był jednak zarezerwowany jedynie dla osób najbogatszych i szlachetnie urodzonych. Japoński masaż Kobido przetrwał do obecnych czasów, a salony urody przeprowadzają zabiegi według starych technik, które zachowały się dzięki przekazom przodków.

Masaż twarzy Kobido – „Starożytna droga do piękna” poprawia wygląd twarzy, krążenie krwi i koloryt skóry oraz rozluźnia napięte mięśnie. Japoński lifting twarzy odmładza skórę, umożliwiając wygładzenie zmarszczek, a nawet opóźnienie procesu starzenia. Masaż Kobido działa na głębsze warstwy skóry i mięśnie oraz poprawia krążenie, co wpływa na zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Na czy polega masaż Kobido – głęboki masaż relaksujący?

Masaż Kobido składa się z kilku etapów, ale różni się od zwykłego zabiegu, ponieważ łączy odmłodzenie z relaksem dla ciała i duszy.

  • pierwszy etap – masaż tkanek głębokich wykonywany jest na sucho, by najpierw rozluźnić mięśnie głębokie, wpływające na powstawanie zmarszczek,
  • drugi etap jest relaksem – niweluje się napięcie w obrębie twarzy i karku, co przyczynia się do poprawy krążenia oraz dostarczania skórze potrzebnych składników odżywczych,
  • trzeci etap to drenaż limfatyczny – następuje pobudzenie węzłów chłonnych i całego układu limfatycznego; niwelowanie obrzęków na twarzy oraz oczyszczanie z toksyn,
  • czwarty to etap liftingu – lifting twarzy poprawia kondycję skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki intensywnym ruchom masażysty staje się bardziej jędrna i poprawia się kontur twarzy,
  • piąty etap to akupresura twarzy – uciskanie poszczególnych punktów energetycznych usprawnia funkcjonowania całego organizmu. Akupresura na mięśniach twarzy likwiduje napięcia.

Warto wykonać masaż Kobido celem redukcji obrzęków pod oczami, poprawienia owalu i konturu; zmniejszenia drugiego podbródka, zredukowania zmarszczek czy opuchlizn.

Dlaczego wykonywać masaż Kobido i drenaż limfatyczny?

Masaż Kobido jest dedykowany osobom, które pragną naturalnego, ale skutecznego odmłodzenia. Warto zdecydować się na ten nieinwazyjny zabieg, by cieszyć się młodszym wyglądem, poczuć chwilę błogości i odprężenia. Jest kilka rodzajów masażu do wyboru: Kobido z serum odmładzającym, z tejpami, zabiegiem pielęgnacyjnym oraz z elementami osteopatii estetycznej. Wszystkie typy zabiegów, łączą tradycję z technikami nowoczesnymi i przynoszą doskonałe rezultaty.

W salonie urody „Droga piękna” podczas masażu Kobido wykonywany jest drenaż limfatyczny. Można zgłosić się na masaż 30 min rąk, nóg lub innych części ciała. Korzystając z drenażu limfatycznego, wspomagany jest odpływ chłonki z opuchniętych kończyn. Zabieg zalecany jest osobom mającym problemy z obrzękami, cellulitem wodnym, efektem ciężkich i zmęczonych nóg oraz zastojem wody w organizmie.  Drenaż limfatyczny poprawia krążenie limfy, przyspieszając metabolizm i oczyszczając organizm z toksyn. Metoda jest wybierana przez osoby aktywne fizycznie, a szczególnie zawodowo uprawiające sport. Drenaż limfatyczny w odróżnieniu od masażu Kobido poprawia wygląd całego ciała, nie tylko twarz, szyi i dekoltu.