Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 14, 2018 in WOPR i Ozorków |

Sporty motorowodne – klub motorowodny WOPR Szczecin

Sporty motorowodne – klub motorowodny WOPR Szczecin

Coraz popularniejsze staje się spędzanie wolnego czasu na uprawianiu sportów. Ludzie regularnie chodzą na siłownię, dbają o kondycję i odpowiednią dietę. Również korzystanie z kąpielisk zaczyna być bardziej zróżnicowane i nie ogranicza się już wyłącznie do leżenia na plaży.

Jakie sporty zyskują na popularności?

Dużym zainteresowaniem cieszą się kluby wodne organizowane przez różne organizacje, np. klub motorowodny WOPR Szczecin lub PZMWiNW Kraków. Popularnością cieszą się głównie sporty motorowodne takie, jak: narciarstwo wodne, skutery, oraz wakeboard (pływanie na desce, trzymając się liny przywiązanej do łodzi lub specjalnego wyciągu). Pojawia się również coraz większa grupa utytułowanych sportowców, specjalizujących się w sportach wodnych. Do czołówki należy bez wątpienia Henryk Synoracki, członek Poznańskiego Klubu Morskiego LOK, który zdobył do 2014 roku 29 medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Równie ważną postacią jest też Waldemar Marszałek, który zdobył w swej karierze 27 medali Mistrzostw Europejskich i Świata.

klub motorowodny WOPR Szczecin

Poszczególne kluby, oprócz zasłużonych seniorów, mają coraz więcej młodych członków, których te dyscypliny sportu pociągają bardziej niż tradycyjna piłka nożna lub siatkówka. Może wśród nich są przyszli mistrzowie?