Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 24, 2020 in Uroda |

Letnia pielęgnacja cery

Letnia pielęgnacja cery

Zmienne warunki atmosferyczne i przemijające pory roku maja ogromny wpływ na stan i wygląd cery u każdego. W każdym momencie pielęgnacja powinna być więc świadomie dopasowana do panujących warunków i jednocześnie aktualnych potrzeb skóry, dzięki czemu nie zostanie ona obciążana lub pozostawiona bez właściwego odżywienia. Bardzo duże znaczenie ma również dostosowywanie makijażu codziennego do aktualnej pogody w taki sposób, aby skóra nie została zatkana lub pozbawiona właściwej ochrony.

Pielęgnacja latem

Podstawą pielęgnacji skóry na twarzy w trakcie letnich dni, powinno być dbanie o jej nawilżenie oraz możliwie jak najlepszą regenerację po ekspozycji na słońcu. Stosowanie produktów zbyt ciężkich i obciążających latem, może przyczyniać się do powstawania niedoskonałości i nasilania różnego rodzaju problemów skórnych.

Ochrona skóry

Zanim zaczniemy się zastanawiać jaki powinien być makijaż na lato, należy w pierwszej kolejności zadbać o ochronę skóry. Najważniejszym elementem codziennie stosowanych produktów w trakcie letnich dni są filtry. Kremy z wysokim filtrem ochronnym to podstawa, aby skóra na twarzy była promienna i jednocześnie właściwie zabezpieczona przed groźnym działaniem promieni słonecznych. Dopiero po zaaplikowaniu kremu z filtrem, można zastosować kosmetyki do wykonania makijażu, które będą właściwie dopasowane. Bardzo powszechnym produktem używanym latem do makijażu codziennego jest krem bb, którego celem jest wyrównanie koloru skóry bez jej obciążania.

Oczyszczanie i zmywanie makijażu

Każdy letni dzień wiąże się z nasiloną produkcją sebum i potu na skórze. Dlatego też zmywanie makijażu każdego dnia i dokładne oczyszczanie skóry to absolutna podstawa, aby cera była zadbana i nie występowały na niej żadne problemy skórne w nasilonym stopniu. Zaniedbanie tego nawyku, może bowiem przynieść bardzo przykre efekty, takie jak utrata jędrności i pojawienie się licznych niedoskonałości, a nawet bardzo poważnych problemów skórnych.