Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 23, 2020 in Uroda |

Peelingi chemiczne – rodzaje i działanie. Pielęgnacja skóry po peelingu chemicznym

Peelingi chemiczne – rodzaje i działanie. Pielęgnacja skóry po peelingu chemicznym

Peeling to inaczej po prostu złuszczane naskórka. Zabieg ten stosowany jest w kosmetyce i dermatologii, polegaja na usunięciu martwych komórek naskórka. W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny lub chemiczny. W tym artykule dowiemy się czym jest peeling chemiczny, jakie są jego rodzaje, oraz działanie w zależności od użytych substancji chemicznych.

Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny, jest odmianą peelingu, który polega na zastosowaniu określonej mieszanki substancji chemicznych, która ma na celu usunięcie martwego naskórka. Peelingi chemiczne powinny być przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych lub też pod okiem dermatologa, ponieważ tego typu zabiegi wymagają doświadczenia oraz specjalistycznych umiejętności. Kiedy zatem warto wykonywać takie peelingi i jakie są efekty stosowania tego zabiegu?

Rodzaje peelingów chemicznych:

Obecnie wyróżniamy trzy rodzaje peelingów chemicznych:
Peeling głęboki – jest najbardziej zaawansowanym z zabiegów, użyte substancje chemiczne działają wówczas nie tylko na naskórek ale również na skórę właściwą. Taki peeling pozwala na spłycenie oraz poprawę wyglądu blizn, a także zmarszczek, jednak powinien on być wykonywany przez doświadczonego dermatologa.
Peeling średnio głęboki – różni się od peelingu głębokiego jedynie stopniem substancji chemicznych używanych do zabiegu, które mają nieco słabsze działanie.
Peeling powierzchniowy – jego działanie obejmuje jedynie naskórek, pozwala na zniwelowanie drobnych zmarszczek czy też trądziku lub przebarwień.
Po zastosowaniu peelingów chemicznych skóra jest bardziej odżywiona, wygładzona, a nawet możliwe jest zaobserwowanie poprawy jej kolorytu.

Pielęgnacja skóry po peelingu chemicznym:

Warto pamiętać o tym jak istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu, jeżeli zależy nam na uniknięciu podrażnień i uzyskaniu zadowalającego nas efektu. Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem, najlepiej do tego celu wykorzystać kremy z filtrem UV, tak zwane SPF.