Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2020 in Uroda |

Co dentyści sądzą na temat wybielania zębów?

Co dentyści sądzą na temat wybielania zębów?

Wiemy doskonale, że zdrowe i białe zęby są szalenie pożądane. To nie tylko oznaka zdrowia, ale też ważny komunikat w kwestii naszego statusu. Tym samym wzrasta świadomość społeczna w kwestii zabiegów stomatologicznych i im pokrewnych.

Krótko o samym wybielaniu zębów

Samo wybielanie zębów to nic innego, jak proces utleniania powierzchni szkliwa procesem. Można tego rodzaju zabieg wykonać domowymi sposobami, ale i u dentysty. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że tylko w tym drugim przypadku mamy gwarancję na ich długotrwały rezultat. Domowe wybielanie zębów opinie stomatologów jasno dowodzą, że wybielenia szkliwa w domowych warunkach to przedłużenie jego trwałości tak też najlepiej je traktować.

Czy to jest bezpieczne dla naszych zębów?

Tak jest to zabieg, jak najbardziej nieszkodliwy dla zdrowia i samych zębów. Jednak trzeba pamiętać, aby było to wykonywane pod kontrolą stomatologa. Jest szereg różnych odmian wybielania zębów, ale różni przeciwnicy tego zabiegu sugerują, jakoby było to szkodliwe dla szkliwa. Tego rodzaju opinia to raczej stereotyp i tak należy to traktować. Jeśli już przyjrzeć się temu bliżej to warto wiedzieć, że chodzi tu raczej o przypadki wybielania domowymi sposobami. Wybielanie zębów opinie stomatologów są raczej jasne i zdecydowane, kiedy robione jest to pod kontrolą lekarza i materiałami o wiadomym pochodzeniu to nic nie zagraża naszemu zdrowiu. Są bowiem określone przeciwwskazania, które wykluczają pewne grupy z tego zabiegu. Chodzi tu o osoby poniżej 16 roku życia, kobiety w ciąży i przypadki z niewyleczonymi zębami. Mając tego rodzaju wiedzę, nic nie ryzykujemy, a mamy wiele do zyskania.

Kto powinien skorzystać z zabiegu wybielającego szkliwo?

Każdy, kto nie ma przeciwwskazań medycznych! Pijąc duże ilości kawy, herbaty czy paląc papierosy, jesteśmy w grupie, która ma większe predyspozycje, aby zdecydować się na to. Do tego niska samoocena, praca wśród ludzi to tylko kilka przykładów, które powodują, że warto zdecydować się na ów zabieg wybielający zęby.