Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 11, 2020 in Uroda |

Definicja stylu

Definicja stylu

Wielokrotnie wielu z nas usłyszało w życiu przynajmniej kilka razy określenie STYL. Wielu z nas zapewne powtarzało to słowo bądź tworzyło swoje jego definicje. Ale tak właściwie to czym naprawdę jest ten styl? Czy są jakieś standardowe schematy wpisujące się we współczesną definicję stylu?

 

Zapewne znajdą się osoby, które uparcie będą dążyły do udowodnienia racji bytu definicji tego słowa, ale prawda jest taka, że sam styl to bardzo szerokie pojęcie i należy mieć to na uwadze. Styl to tak naprawdę coś, co sami tworzymy i co w jakimś stopniu staje się naszą własną, skomponowaną przez nas wizytówką nas samych. Ma charakter indywidualny i niezależny. Każdy ma swoją własną wersję i swoją własną wizję stylu. Nie musimy odpowiadać żadnym konkretnym wytycznym, aby stwierdzić, że posiadamy własny styl.

 

Na ten styl składają się m.in. czynniki takie jak oryginalność, gust, własna wizja czegoś i własna kreacja czegoś. Nasze upodobania kształtują nasz styl. Niedopasowanie do powszechnych kanonów i niezależna kreacja siebie jako jednostki też jest oznaką wyjątkowości, niezależności i wyodrębnienia własnego stylu. Styl jest między innymi naszym sposobem na wyrażenie siebie, ale nie ma on narzuconych konkretnych ram przynależności, bo wtedy byłby sprzeczny z własną definicją. Styl to także wolność wyboru swoich preferencji. Dobrym przykładem jest chociażby styl modowy np. łączenie luźnych, wygodnych ubrań z bardziej eleganckimi i wyjściowymi (np. elegackiego płaszcza i sportowych butów) albo mieszanie kolorów ubrań też jest symbolem własnej wyjątkowości i indywidualnego stylu. Przykładów jest bardzo wiele i właśnie dlatego styl jest tak szerokim i niestandardowo definiowanym pojęciem.