Jak poradzić sobie z wszami u dziecka – praktyczne porady.
Jeśli zauważyłaś, że po przyjściu z przedszkola Twoje dziecko drapie się w głowę, bardzo prawdopodobne jest to, że ma wszy. Dowiedz się jak pozbyć się wszawicy – przeczytaj kilka praktycznych porad!
Domowe sposoby na wszy nie działają – dlaczego?
Jeśli słyszałaś kiedykolwiek, że uda Ci się pokonać wszawicę domowymi sposobami, to niestety jesteś w błędzie! Na wszy pomocny będzie środek, który kupisz w aptece bez recepty. Nie ma on żadnych szkodliwych substancji i jest przeznaczony specjalnie dla dziecka. Jedno opakowanie wystarcza zazwyczaj na dwa użycia – jest to konieczne, ponieważ po około tygodniu po pierwszym zastosowaniu, musisz użyć płynu ponownie. Do zestawu dołączony jest zazwyczaj też metalowy grzebyk, którym wyczeszesz starannie jajeczka i dorosłe osobniki. Aby mówić o skutecznym pozbyciu się wszy, musisz również wiedzieć, że konieczne będzie wysprzątanie całego mieszkania. Zarówno pościel jak i poszewki należy wyprać w wysokiej temperaturze 90 stopni Celsjusza. Odkurz też mieszkanie oraz zabawki dziecka. Do pralki możesz wrzucić także pluszaki. Jeśli jeden z domowników boryka się z wszawicą, bardzo prawdopodobne jest to, że pozostali również będą mieli wszy, dlatego upierz również swoją pościel. Jeżeli czujesz, że swędzi Cię głowa, musisz zastosować specjalny preparat. Grzebienie i szczotki, których używacie, powinny być wyparzone i zdezynfekowane. W tym celu do miski nalej gorącej wody i trochę octu. Zanurz szczotki i grzebienie w roztworze i odczekaj 10 minut, następnie dokładnie wymyj wszystkie przybory służące do czesania.
Wszy u dziecka kilka praktycznych porad
Ucz swoje dziecko odpowiednich zasad higieny. Nie pozwalaj, aby pożyczało od innych gumki i spinki do włosów, a także grzebienie lub szczotki. Twoja pociecha powinna mieć własny grzebień, którego również nie powinna nikomu użyczać. Kiedy dzieci przebywają w placówkach, bardzo często dochodzi do wszawicy, dlatego włosy powinny być zawsze związane. Kiedy Twój maluch idzie do przedszkola lub kiedy starsze dziecko idzie do szkoły odpowiednia profilaktyka zapobiegnie problemom w przyszłości, a ty wyłapiesz moment w którym pojawiła się wszawica.
Najnowsze komentarze