Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2020 in Uroda |

Naturalny krem nawilżający do cery trądzikowej

Naturalny krem nawilżający do cery trądzikowej

Skóra trądzikowa zdecydowanie jest wyzwaniem w pielęgnacji. Skłonna do niedoskonałości, zaczerwieniona, podrażniona, przetłuszczająca się, z wypryskami, utrzymanie jej w dobrej kondycji jest nie lada wyzwaniem! Skąd tak właściwie bierze się trądzik i jak pielęgnować skórę aby wyglądała jak najlepiej?

Trądzik pospolity jest jedną z najczęściej występujących chorób skórnych, a szczyt zachorowań przypada na okres między 14, a 17 rokiem życia. Jednak skłonności do trądziku ma również wielu dorosłych. Na pojawienie się trądziku ma wpływ wiele różnych czynników.

Charakterystyka cery trądzikowej:

Wyróżnia się kilka typów cery trądzikowej, jednak tym najczęściej spotykanym jest trądzik pospolity.
Cera trądzikowa to taka na której możemy zaobserwować wszelkie krosty, grudki, wypryski i zaskórniki. Krostki mają zazwyczaj odcień czerwony lub różowy, a na ich szczycie często pojawie się ropień. Skóra trądzikowa jest ponadto tłusta i lepka w dotyku ze względu na nadmiar wydzielającego się sebum, czyli inaczej łoju. Z kolei zaskórniki, czyli wągry to małe, czarne lub brązowe kropki, które wypełniają ujście gruczołów łojowych. Nadmierne wydzielanie się łoju sprawia, że skóra zaczyna się błyszczeć już kilka godzin po umyciu. Widoczne są na niej również rozszerzone pory, a więc ujścia wspomnianych gruczołów łojowych.

Naturalny krem nawilżający do cery trądzikowej czyli pielęgnacja skóry trądzikowej:

Najważniejsze jest dokładne oczyszczanie takiej skóry, tak aby usunąć nadmiar sebum i wszelkich bakterii. Warto również zwracać uwagę na składy kosmetyków, gdyż niektóre substancje mogą podrażniać i dodatkowo zaostrzać stan zapalny na twarzy. Przede wszystkim należy unikać etanolu. Oczyszczanie twarzy należy wykonywać rano i wieczorem przy pomocy odpowiedniego do tego typu skóry żelu lub pianki. Ważnym aspektem, jest również stosowanie kremu do twarzy, tak aby odbudować skórę i dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych. Warto w tym przypadku zaopatrzyć się w naturalny krem nawilżający do cery trądzikowej, który pomoże w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry. Na noc warto zastosować nieco bardziej treściwy krem, który podczas snu dodatkowo nawilży i odżywi skórę twarzy. Raz w tygodniu zaleca się wykonywanie peelingu enzymatycznego, przeznaczonego do tego typu cery.
Warto mieć na uwadze, że odpowiednie pielęgnowanie skóry trądzikowej, może zminimalizować objawy tej choroby oraz pomoże w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji.