Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 29, 2020 in Zdrowie |

Pieczywo o smaku bananowym.

Pieczywo o smaku bananowym.

Chleb to nieodłączny element porannego śniadania, czy wieczornej kolacji. Świeży najlepiej smakuje, ma wówczas chrupiącą skórkę, można go podawać z samym masłem lub wiosennymi owocami, serkiem na słodko, jogurtem. Chlebek bananowy jest wyrobem mącznym słodkim, dlatego można go podawać z polewą czekoladową.

Pieczywo o ciekawym smaku.

Chlebek bananowy znalazł swoje miejsce wśród innych wypieków. On ma swoich zwolenników, stał się pomysłem na eksperymenty kulinarne.
Chleb ten ma nieco ciemniejsza konsystencję miąższu niż tradycyjny chleb. I jest on wewnątrz nieco inaczej zbity. Przepis na ten kulinarny wypiek przedstawia się następująco: banany, soda, sól, mąka pszenna, cukier tu brązowy, a nie zwykły, jajka, oraz masło. I tu w zależności od tego, jak dużo tych chlebków potrzebujemy, możemy podwoić gramaturę składników. A jeśli chcemy mniejszy chlebek to możemy składniki pomniejszyć o połowę.
Świetnym sposobem na udany wypiek jest maszynka do robienia i pieczenia chleba. Wówczas mamy pewność, że ciasto się uda, a my nic źle nie zrobimy. Gdyż, może się zdarzyć, że daną foremkę z surowym ciastem, blisko jednej z grzałek, a nie na środek. Ciasto wówczas nie wyrośnie i nie wypiecze się z dwóch stron równomiernie.

Chlebek bananowy, a kalorie w nim.

Chlebek może uzyskać również wersje fit. Ta wersja ogranicza kalorie, nie jest ten chlebek, o poranku, ciężki do skonsumowania. I chlebek ten na 20 porcji ,a 3400 kcal, co daje na 1 porcje 170 kcal.
Tu zamiast mąki są inne składniki jak ksylitol. W liście składników są banany, ksylitol, płatki owsiane górskie lub błyskawiczne, gałka muszkatołowa, imbir, sól, proszek do pieczenia oraz olej kokosowy.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że chlebek to wyśmienity specjał na słodko i może być w wersji fit oraz w wersji kalorycznej. Dowolne składniki umożliwiają tworzenie różnych chlebków bananowych o różnym składzie.