Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 3, 2018 in WOPR i Ozorków |

Kajakarskie zwiedzanie Polski – prawy dopływ Bzury

Kajakarskie zwiedzanie Polski – prawy dopływ Bzury

Turystyka w Polsce daje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Oprócz tradycyjnych wycieczek pieszych, rowerowych, można również zwiedzać nasz kraj z perspektywy wody, na przykład wybierając się na spływy kajakarskie, które dostarczyć mogą wielu niesamowitych wrażeń.

Zwiedzanie Polski kajakiem – prawy dopływ Bzury

Spektakularne i przyjemne trasy kajakowe można znaleźć na rzece Bzurze. Najlepiej zacząć spływy w okolicy Soboty, Łowicza, Patoki lub Sochaczewa lub zobaczyć też lewy lub prawy dopływ Bzury: Rawkę, Ochnię, Pisię lub Skierniewkę. Rzeka przepływa przez: Zgierz, Ozorków, Łęczycę, Łowicz, Sochaczew, a na wysokości Wyszogrodu wpada do Wisły.

Do najciekawszych zabytków na trasie zaliczamy piękny gotycki zamek Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, Kolegiatę w Łowiczu, ruiny zamku w Sochaczewie. Trasa zaliczana jest do prostszych, typowo rekreacyjnych. Bywa zalecana nawet na wycieczki dla rodzin z dziećmi. Rzeka płynie łagodnym nurtem, nie ma na niej progów ani jazów, nie będzie więc potrzeby przenoszenia kajaków. Warto zatem spróbować kajakarstwa i pokochać ten sposób rekreacji i poznawania Polskiej przyrody i zabytków.