Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 13, 2017 in Sprawy inne |

Krótki opis rybki Nemo

Krótki opis rybki Nemo

Rybka błazenek należy obecnie do jednego z najpopularniejszych gatunków hodowlanych, jeśli chodzi o ryby morskie. Co warto o niej wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wprowadzenie jej do naszego akwarium?

Rybka Nemo jaki to gatunek?

Występują pod różnymi nazwami. Podstawowa to Amphipriony, często bywają też określane właśnie błazenkami. Disnejowska animacja sprawiła, że zyskały też dodatkowe miano, od głównego bohatera filmu „Gdzie jest Nemo”.

Błazenki należą do rodziny okoniokształtnych i w środowisku naturalnym zamieszkują rafy koralowe w ciepłych wodach mórz tropikalnych. Ich ulubionym miejscem do życia są ukwiały, z którymi żyją w pełnej symbiozie. Dzięki umiejętności wytwarzania śluzu, są odporne oparzenia powodowane mackami koralowca. Z kolei one oferują ukwiałowi pożywienie i utrzymanie go w czystości.

Rybki z tego gatunku zazwyczaj występują w stadach. Dlatego też nawet w warunkach akwaryjnych warto zakupić parę. Są to ryby łatwe w hodowli, szybko przyzwyczajające się do nowych warunków. Dlatego też łatwo odnajdują swoją, własną przestrzeń w ramach zbiornika.