Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 14, 2021 in Zdrowie |

Konsultacja dietetyczna – na czym polega?

Konsultacja dietetyczna – na czym polega?

Zdrowy tryb życia, właściwe odżywianie oraz zainteresowanie tym co jemy jest teraz w modzie. To bardzo pozytywny trend, ponieważ pozytywnie wpływa na poprawę naszego zdrowia oraz ogólną kondycję. Często, mimo najszczerszych chęci, zupełnie nie wiem, jak należy się dobrze odżywiać, co jeść, aby czuć się dobrze oraz jak komponować swój jadłospis. Każda osoba, która chce wprowadzić dietę zgodnie ze sztuką powinna więc skorzystać ze specjalnych konsultacji dietetycznych. Czy należysz do grona tych osób? Zastanawiasz się czy warto skorzystać z tego typu rozwiązań? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Dowiedz się na czym polegają konsultacje dietetyczne oraz gdzie możesz znaleźć fachową poradę.

Profesjonalna konsultacja dietetyczna to często pierwszy krok do wymarzonej sylwetki oraz zdrowia. Jej koszt zazwyczaj nie przekracza dwustu złotych, a korzyści płynące z takiego spotkania mogą towarzyszyć nam już do końca życia. Zmiana nawyków żywieniowych nie tylko poprawia nasze zdrowie fizyczne, ale również poprawi się również nasz kondycja psychiczna.

Konsultacja dietetyczna – do kogo się po nią zgłosić?

Na początek powiedzmy sobie, do kogo na taką konsultację możemy się zgłosić. Polecane opcje są dwie. Pierwszą z nich jest profesjonalny, certyfikowany dietetyki. To człowiek, który indywidualnie opracuje plan twojego żywienia. Pozna twój organizm lepiej i dobierze właściwy jadłospis. Zazwyczaj trenerzy personalni również mają takie kursy i można się do nich zgłaszać na konsultację, jednak do ich diety często dorzucane są również ćwiczenia.

Dlaczego warto skorzystać z opinii dietetyka

Odchudzanie bądź zmiana nawyków żywieniowych na własną rękę nie zawsze kończy się sukcesem. Brak motywacji oraz ściśle wyznaczonych zasad sprawia, że proces ten idzie wolniej i jest mniej skuteczny.

Czy konsultacja może obejmować również ułożenie planu żywieniowego?

Tak, już na pierwszej konsultacji możliwe jest ułożenie indywidualnego planu żywieniowego.