Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 10, 2021 in Zdrowie |

Szczepionka na COVID-19 już w Polsce

Szczepionka na COVID-19 już w Polsce

Szczepienia na koronawirusa w Polsce są dobrowolne, oznacza to, ze szczepią się tylko ochotnicy, lecz eksperci radzą, zebu zaszczepili się wszyscy, którzy nie maja ku temu przeciwwskazań. Jednak Polacy nie będą ustawiać się z kolejce po szczepionkę. Badania pokazują, ze obecnie chce się zaszczepić tylko 43% Polaków, a przeciwko jest aż 44%, natomiast 12% nie ma jeszcze zdania. Jest jednak kilka czynników, które mogłyby skutecznie zachęcić przeciwników lub niezdecydowanych do szczepień.

Szczepienie przeciwko COVID-19 za pieniądze? Chce tego duża cześć Polaków. Z badania wynika, ze 45% ankietowanych odpowiedziało, że premia w postaci gotówki wpłynęła by znacząco na decyzje dotycząca szczepienia na COVID-19 natomiast 26% badanych odpowiedziało, ze zaszczepiłoby się, gdyby łączyło się to z obowiązkiem noszenia maseczki w miejscach publicznych, a 18% chciałoby ulgi podatkowej w zamian za szczepienie.

Jakie są korzyści dla zaszczepionych?
Rząd zaproponował, aby np. osoby zaszczepione, mogły podróżować bez kwarantanny, korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i będą mogły buc przyjmowane do domu pomocy społecznej, a także nie być uwzględniane w limitach dotyczących tzw. spotkań towarzyskich.