Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 20, 2019 in Zdrowie |

Stawy. 3 dobre codzienne nawyki w celu złagodzenia bólu.

Stawy. 3 dobre codzienne nawyki w celu złagodzenia bólu.

Jako uzupełnienie leczenia, zastosowanie na co dzień poniższych trzech wskazówek przyniesie prawdziwą ulgę w bólu stawów.

Masaż.

Ukierunkowany masaż i ćwiczenia pomagają przywrócić krążenie krwi i wymianę komórkową, dotlenić i oczyścić bolący obszar. W przypadku bólu kolana lub bioder najpierw wykonuje się prace na mięśniach wokół okolicy, np. na całej nodze lub pośladku. Następnie wykonujemy ruchy palcowo-walcowe wokół stawu. Powtarzamy te ćwiczenia tak często, jak tylko to możliwe.

Ćwiczenia fizyczne.

Delikatne, ukierunkowane ruchy są niezbędne do utrzymania ruchomości kości i stawów.
Uda i kolano.
Połóż się na plecach, chwyć rękami kolano i delikatnie przenieś je z powrotem w kierunku klatki piersiowej. Powtarzamy około dwudziestu razy dziennie.
Palce.
Złóż dwie zamknięte pięści do siebie i stopniowo otwieraj palce, jakby były tulipanem, który powoli zaczyna rozkwitać. Rozłóż palce jak najdalej od siebie, trzymając jednocześnie nadgarstki razem. Powtarzamy dziesięć razy.

Odpowiednie odżywianie się.

Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, których udział wzrasta z wiekiem. W ten sposób spowalniają degenerację tkanek. Owoce i warzywa zawierają większość witamin C i E, beta-karotenu i polifenoli. Selen znajduje się w rybach, owocach morza i jajach, a dobra dawka witaminy E w suszonych owocach, takich jak migdały i orzechy laskowe.