Kąpieliska

 

 

Kąpielisko "Mrożyczka" w Głownie

Zalew Mrożyczka utworzony w 1975 r. jest ponad 38-hektarowym zbiornikiem wodnym zasilanym wodami rzeki Mrogi, prawego dopływu Bzury, położonym w centralnej części miasta. Składa się z dwóch akwenów oddzielonych groblą z mostem, przez którą przebiega droga S 14.
Jest doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji.
W sezonie letnim można korzystać tu korzystać z kąpieliska i przystani z wypożyczalnią sprzęty pływającego. W jego sąsiedztwie  znajduje się piaszczysta plaża.
Od południowej strony zalewu, w sąsiedztwie osiedla Sikorskiego oraz tzw. Marakanu znajduje się już niestrzeżona, ale niezwykle urokliwa, wydmowa plaża położona przy lesie sosnowym.
W Głownie znajduje się  stocznia jachtów   pełnomorskich JanMor.

Ośrodek sportowo - wypoczynkowy "Malinka"w Zgierzu


  Położony w północnej części Zgierza (w kierunku Piątku). Na terenie ośrodka wydzielono miejsce przeznaczone do kąpieli o podłożu betonowym z obsługą ratowników w sezonie letnim. Staw do sportów wodnych (około 25 jednostek pływających, takich jak: łodzie, kajaki i rowery wodne).
Na ośrodku znajdują się dwa boiska do siatkówki, mini piłki nożnej i koszykówki, duży plac zabaw dla dzieci oraz trawiasty teren do plażowania. W pobliżu bar "Stodoła", duży parking, tereny leśne oraz stok narciarski

Ośrodek Wypoczynkowy Kąpielisko "Nad Lindą" w Grotnikach

Ośrodek Wypoczynkowy "Kąpielisko nad Lindą" położony jest przy zbiegu ulic Brzozowej i Rozrywkowej w zachodniej części Grotnik, przylegając do dużego kompleksu leśnego. Sztuczny zalew, zasilany wodami rzeki Lindy, lewym dopływem Bzury. wypełniający polodowcową dolinę ma powierzchnię około 1,5 ha. Działka kąpieliska z piękną piaszczystą plażą o powierzchni ok. 0,5 ha, wykorzystując swoje naturalne nachylenie jest wspaniałym miejscem do relaksu, szczególnie do opalania.Na terenie ośrodka znajduje się punkt gastronomiczny, boisko do siatkówki, przystań ze sprzętem pływającym, pole namiotowe oraz kąpielisko o długości 45 m z wydzielonymi strefami dla umiejących i nie umiejących pływać. Dzieci mają możliwość korzystania ze zjeżdzalni.
W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka zlokalizowane są dwa parkingi mieszczące ok. 200 samochodów oraz w kompleksie leśnym rezerwaty: "Dąbrowa Grotnicka" i "Grądy nad Lindą"

Kąpielisko "Starówka" w Ozorkowie

Zalew  zlokalizowany jest na południowo wschodnich obrzeżach miasta Ozorkowa, równolegle do uregulowanej trasy rzeki Bzury, zasilany jest wodami rzeki Starówka, prawym dopływem Bzury. Istniejący zbiornik składa się z dwóch akwenów wodnych przedzielonych groblą ziemną. Podstawowe parametry techniczne obiektu: całkowita powierzchnia zbiornika 12,13 ha w tym zbiornik górny 2,10ha. Średnia głębokość zbiornika l,70m.

W okresie letnim zostaje wydzielony akwen na potrzeby rekreacyjne mieszkańcom Ozorkowa, na którym uruchomione jest miejsce wyznaczone do kąpieli oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Zalew jest przeznaczony do uprawiania sportów wodnych oraz umożliwia wędkowanie zrzeszonym PZW wędkarzom.

 

Kąpielisko w Strykowie

Zalew w Strykowie powstał w wyniku spiętrzenia rzeki Moszczenicy, prawego dopływu Bzury. Zajmuje powierzchnię 12,6 ha. Przy zalewie jest plaża i wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Ośrodek wypoczynkowy "Zgniłe Błoto" k/Aleksandrowa Łódzkiego

 Kompleks wypoczynkowy powstały na bazie byłych stawów rybackich (zlikwidowane groble). Przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego oraz punkt gastronomiczny.

 

Staw Miejski w Zgierzu

Położony w centrum Zgierza, w otaczajacym parku, niewielki zalew ( zwany potocznie stawem Cylkego) na rzece Bzura. Na zalewie znajduje się przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego, w pobliżu, po drugiej stronie zalewy jest możliwość skorzysyania z atrakcji parku linowego.

 

Ośrodek Wypoczynkowy "Cesarka" w Sosnowcu k/Strykowa

Zalew na terenie ośrodka powstał w wyniku spiętrzenia rzeki Moszczenicy, prawego dopływu Bzury.

 

Zbiornik w Leźnicy Wielkiej

 Zalew w Leźnicy Wielkiej powstał w wyniku spiętrzenia rzki Gnidy, prawego dopływu rzeki Ner (poprzez Kanał Królewski). Jeszcze niedawno pełnił rolę akwenu rekreakcyjnego (jako zaplecze pobliskiego osiedla wojskowego) z kąpieliskiem i przystanią z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Obecnie wykorzystywany jako akwen wędkarski.

 

Zbiornik powyrobiskowy w Wilczowicach k/Łęczycy

Zbiornik powstay w wyniku wydobycia żwiru.

 

Zbiorniki pokopalniane w Łęczycy

 Dwa połaczone zbiorniki powstałe w wyniku zapadnięcia zimi pod wpływem ciężaru hałd z pobliskiej kopalni rudy żelaza. Nieopodal trzeci mniejszy zbiornik. Wykorzystywane jako akweny wędkarskie oraz miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Łęczycy.