FAMILY CUP W PŁYWANIU 2014-10-19

W dn.18.10.2014 w Zgierzu odbyły się amatorskie zawody w pływaniu Family Cup, których organizatorem był MDK Zgierz i MOSiR Zgierz, a obsługę sędziowską stanowili ratownicy z Sekcji Ratownictwa Sportowego Zgiersko-Łęczyckiego WOPR.
wyniki
http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1112&Itemid=147

IV runda GRAND PRIX W RATOWNICTWIE WODNYM 2014-10-05

W dniu 4.10.2014 odbyła się w Płocku IV runda Grand Prix w Ratownictwie Wodnym. Zgiersko-Łęczyckie WOPR reprezentowało 22 zawodników. Byli to: Anna Bartczak, Marta Szymczak, Alicja Michalak, Amanda Ryter, Katarzyna Golińska, Paulina Woźniczak, Ewelina Pakuła, Julia Wróbel, Julia Lubelska, Oliwia Gabara, Dagmara Malczewska, Bartosz Stanielewicz, Adrian Styrzyński, Bartosz Szczepaniak, Dominik Kosin,Bartłomiej Jabłonski, Piotr Maciejewski, Mateusz Forysiak, Maciej Cyrulewski, Wiktor Olejniczak, Jan Skrzypek oraz Jakub Kurowski.

Najlepiej na zawodach wypadli:

Golińska Katarzyna II m-ce w kat. junior oraz II m-ce w kat. open w konkurencji 50 m holowanie manekina, III m-ce w kat. junior oraz IV m-ce w kat. open w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane,

Skrzypek Jan I m-ce w kat. młodzik w konkurencji 50 m holowanie manekina, V m-ce w konkurencji 100 m holowanie manekina

Stanielewicz Bartosz III m-ce w kat. open w konkurencji 50 m holowanie manekina, III m-ce w kat. open w konkurencji 100 m holowanie manekina, I m-ce w kat. open w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane, II m-ce w kat.open w konkurencji 100 m ratownik

Wróbel Julia IV m-ce w kat. młodzik w konkurencji 50 m  holowanie manekina, IV m-ce w kat. młodzik w konkurencji 100m holowanie manekina, V m-ce w kat. młodzik w konkurencji 100 m ratownik

Bartczak Anna V m-ce w kat.open w konkurencji 50 m holowanie manekina, IV m-ce w kat. open w konkurencji 100 m ratownik

Woźniczak Paulina V m-ce w kat. junior w konkurencji 100 m holowanie manekina

Ryter Amanda V m-ce w kat. open w konkurencji 100 m holowanie manekina, V m-ce w kat. open w konkurencji ratowanie kombinowane

Maciejewski Piotr V m-ce w kat. junior w konkurencji 100 m holowanie manekina

Olejniczak Wiktor V m-ce w kat. junior młodszy w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane

Kurowski Jakub II m-ce w kat. młodzik w konkurencji 100 m ratownik

Sztafeta damska  w składzie Anna Bartczak, Katarzyna Golińska, Alicja Michalak i Amanda Ryter w konkurencji  4x50m z pasem ratowniczym zajęła I m-ce, natomiast sztafeta męska w składzie Bartosz Stanielewicz, Adrian Styrzyński, Piotr Maciejewski i Dominik Kosin zajęła III m-ce.

Bartosz Stanielewicz po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazał się najlepszym zawodnikiem w kategorii open w klasyfikacji generalnej otrzymując Puchar Ministra Oświaty natomiast Anna Bartczak zajęła w kat.open w klasyfikacji generalnej III m-ce.

Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym 2014-09-30

W dniach 16.09 - 21.09. 2014 we Francji odbyły się Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym, w których brała udział 12 osobowa kadra Polski mająca w swym składzie dwóch ratowników Zgiersko-Łęczyckiego WOPR Annę Bartczak i Bartosza Stanielewicza.

Pierwsza część zawodów odbyła się na basenie we francuskim mieście Montpellier.
Anna Bartczak  brała udział w dwóch konkurencjachindywidualnych oraz w dwóch zespołowych zajmując następujące miejsca:
-28 miejsce w konkurencji1 00 metrów ratowanie manekina w płetwach,

-28 miejsce w konkurencji 100 m ratownik,

-14 miejsce w sztafecie 4x25 holowanie manekina,

-19 miejsce w sztafecie 4x50 metrów z pasem ratowniczym
 
Bartosz Stanielewicz brał udział w dwóch  konkurencjach indywidualnych oraz w jednej konkurencji sztafetowej zajmując  następujące miejsca:
- 20 miejsce w konkurencji 100 metrów ratowanie kombinowane, 
 
- 39 miejsce w konkurencji 200 metrów pływanie z przeszkodami,
 
- 12 miejsce w sztafecie 4x50 metrów pływanie z przeszkodami.
 
Druga część zawodów odbywała się na plaży w La Grande Motte.

Anna Bartczak brała udział zespołowo w sztafecie 4x90 metrów sprint po plaży zajmując  3 miejsce wfinale B, w akcji ratowniczej z pasem ratowniczym awans do finału B oraz indywidualnie awansowała do półfinałów w flagach plażowych.

Bartosz Stanielewicz brał udział zespołowo w konkurencji 4x90 sprint po plaży oraz w konkurencji indywidualnej  90 m sprint po plaży awansując do ćwierćfinału


W zawodach udział wzięły 34 reprezentacje narodowe. Zawodnicy z Polski zakończyli mistrzostwa zajmując ostatecznie 17. miejsce.

 

 

PUCHAR POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM - GDYNIA 2014-08-04

 W dniach 2-3 sierpnia 2014 roku w Gdyni odbyły się dwudniowe zawody o Puchar Polski Plus PZU w Ratownictwie Wodnym - ostatnie ogólnopolskie zawody przed Mistrzostwami Świata we Francji. Najlepsi polscy ratownicy wodni rywalizowali w 8 indywidualnych konkurencjach, będących symulacją rzeczywistych akcji ratunkowych. Zgiersko-Łęczyckie WOPR reprezentowały: Anna Bartczak, Katarzyna Golińska i Alicja Michalak. Najlepiej wypadła Anna Bartczak dwukrotnie stając na podium i ostatecznie zajmując V miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

MISTRZPOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM 2014-07-26

 

W dniach 19-20.08 ekipa ze Zgiersko - Łęczyckiego WOPR , w składzie Anna Bartczak, Alicja Michalak, Marta Szymczak, Dagmara Malczewska, Katarzyna Golińska, Bartosz Stanielewicz, Mateusz Forysiak, Dominik Kosin oraz Piotr Maciejewski, brała udział w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskich, które odbywały się w Świnoujściu.
Ratownicy rywalizowali w 10 konkurencjach. W konkurencjach zespołowych drużyna damska   
zajęła następujące miejsca:
- wyścig z pasem ratowniczym       -  1 miejsce
- wyścig ratunkowy z deska             
- 2 miejsce
- surf dash                                         
- 3 miejsce
- wyścig Bałtyku                            
  - 3 miejsce
- wyścig ratunkowy z zasobnikiem   - 3 miejsce
Drużyna męska zajęła na 3 miejscu w konkurencji wyścig Bałtyku.

W konkurencjach indywidualnych Anna Bartczak zajęła 1 miejsce w konkurencji flagi plażowe oraz 2 miejsce w konkurencji bieg-pływanie-bieg.
 
W klasyfikacji generalnej kobiet Anna Bartczak zajęła 4 miejsce.W klasyfikacji generalnej mężczyzn  Bartosz Stanielewicz zajął 7 miejsce.

Drużyna damska zajęła 2 miejsce  otrzymując w nagrodę fantom do resuscytacji, drużyna męska miejsce 4.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11