AMATORSKIE PŁYWACKIE MISTRZOSTWA OZORKOWA 2014-12-13

W dn. 13.12.2014 odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Ozorkowa w Pływaniu. Organizatorem zawodów był ZŁ WOPR, a zawody odbyły się na MKP „WODNIK” w Ozorkowie, która przekazała także uczestnikom  karnety wejściowe na basen. W zawodach wystartowało około 120 zawodników z powiatów zgierskiego i  łęczyckiego. Zwycięzców udekorowano medalami ufundowanym przez ZŁ WOPR.   Organizatorzy składają podziękowania UM Ozorków za przekazanie nagród, Akademii Pływania FLIPPER za ufundowanie nagrody dla najmłodszego zawodnika, Szkole Pływania Swimspeed za wydrukowanie dyplomów, Szkole Pływania ŻABKA za sfilmowanie zawodów oraz zawodnikom Sekcji Ratownictwa Sportowego za sędziowanie imprezy.

wyniki zawodów

Nadzwyczajny Zjazd WOPR 2014-11-22
W dniu dzisiejszym w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Zjazd WOPR . W godz. 12-16 wybrano prezesa WOPR , został nim Sławomir Gicewicz z WOPR Woj. Warmińsko-Mazurskiego. Wybrano także 21 członków Zarządu Głównego. Zjazd prowadził Pan Tomala dbając o jego właściwy przebieg. Wybory członków zostały dokonane zgodnie z zasadami demokracji czego dowodem były głosowania uzupełniające aby zachować wymogi s...tatutowe.
Gratulacje dla nowo wybranego Prezesa oraz członków ZG. Pozostaje mieć nadzieję , że zjazd ten zakończy erę waśni i doprowadzi do normalności stosunki w WOPR, czego wszystkim życzę i mam nadzieję że nikt nie będzie przeszkadzał w tej działalności nowo powołanemu zarządowi.

Po Zjeździe odbyło się pierwsze posiedzenie ZG w celu "ukonstytuowania się". Na posiedzeniu wybrano Prezydium ZG. Wiceprezesami zostali Paweł Błasiak, Krzysztof Skrzyniarz oraz Piotr Synowiec natomiast członkami Prezydium Mariusz Krzewiński oraz Robert Dworak .
Pozostali członkowie zarządu to: Dariusz Krawiec, Andrzej Reucki, Sebastian Tumiłowicz, Aleksander Maćkowski, Daniel Korzeń, Grzegorz Ślaziński, Marek Koperski, Henryk Bigos, Wiktor Zajączkowskim Mariusz Konarski, Andrzej Drabik, Waldemar Rams, Zbigniew Rister i Adam Iwanowski.
CAŁOROCZNA KLASYFIKACJA GP 2014-11-19
Zakończył się całoroczny okres rywalizacji w ratownictwie wodnym. W roku 2014 odbyło się pięć edycji GP Polski, po których wyłoniono najlepszych ratowników wodnych w Polsce. W gronie tym znaleźli się także ratownicy z Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. W całorocznej klasyfikacji generalnej najlepiej wypadli: Bartosz Stanielewicz – I m-ce w kategorii open Anna Bartczak – II m-ce w kategorii open Kurowski Jakub - III m-ce w kategorii młodzik Pakuła Ewelina – III m-ce w kategorii junior Golińska Katarzyna – IV m-ce w kategorii junior Wróbel Julia – V m-ce w kategorii młodzik Przed zawodnikami Zgiersko-Łęczyckiego WOPR pozostał jeszcze jeden sprawdzian w ramach Grudniowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym
RUNDA FINAOWA GP W RATOWNICTWIE WODNYM 2014-11-08
W dn. 8.11.2014 r. 20 zawodników Zgiersko-Łęczyckiego WOPR brało udział w ostatniej edycji GP Polski w ratownictwie wodnym, która odbyła się w Ostrołęce.
W poszczególnych konkurencjach z naszych zawodników najlepiej wypali:
Anna Bartczak-3 ...miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. open, 4 miejsce w konkurencji 100 m ratownik w kat. open,
Katarzyna Golińska- 1 miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. junior oraz open, 2 miejsce w konkurencji 100 m rat. kombinowane w kat. junior i 4 w kat. open,
Bartosz Stanielewicz-2 miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. open, 2 miejsce w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach w kat. open, 1 miejsce w konkurencji 100 m rat. kombinowane w kat. open,
Marta Szymczak- 3 miejsce w konkurencji 100 m ratownik w kat. open,
Julia Wróbel – 2 miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. młodzik, 4 miejsce w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach w kat. młodzik.
Zawodnicy Zgiersko-Łęczyckiego WOPR zajęli także wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej V edycji GP oraz w całorocznej klasyfikacji generalnej za wszystkie edycje GP. Z uwagi na nieopublikowanie na bieżąco tych wyników informacje te zostaną zamieszczone w terminie późniejszym

 

SZKOLNE SZTAFETY PŁYWACKIE 2014-11-05

W dn. 5.11.2013 na basenie „MOSiR w Zgierzu odbyły się powiatowe zawody pływackie – sztafety w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11