GRAND PRIX MORAVIE 2015-03-08

W dn. 6-8.03.2015 w Brnie odbyły się zawody ratownicze Grand Prix Moravie. W międzynarodowej obsadzie zawodów znalazła się także reprezentacja Polski (WOPR Polska) w składzie której było dziewięciu zawodników Zgiersko-Łęczyckiego WOPR (Anna Bartczak, Katarzyna Golińska, Dagmara Malczewska, Marta Szymczak, Alicja Michalak, Julia Wróbel, Bartek Stanielewicz, Paweł Bartkiewicz oraz Dominik Kosin).
Reprezentacja Polski zajęła w klasyfikacji generalnej II miejsce ulegając tylko reprezentacji Niemiec.


Wyniki www.gpmoravie.cz/index.php/results.html

Galeria www.gpmoravie.cz/index.php/photogallery.html

 

 

 

I RUNDA GRAND PRIX POLSKI RUDA ŚLĄSKA 2015 2015-02-22

I RUNDA GRAND PRIX POLSKI RUDA ŚLĄSKA 2015 W dn. 21.02.2015 w Rudzie Śląskiej odbyła się I runda GP Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach, które odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic wzięło blisko 130 zawodników Podczas ceremonii otwarcia, której dokonali: Zygmunt Grzybek – Dyrektor MOSiR w Rudzie Śląskiej, Wiktor Zajączkowski – Prezes Śląskiego WOPR, Krzysztof Skrzyniarz – V-ce Prezes WOPR, Mariusz Komendera – Prezes OM WOPR Ruda Śląska, Jerzy Siwy – pracownik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej w Rudzie Śląskiej, wręczono nagrodę Fair Play zawodnikom CKSu Szczecin-Michałowi Fronczykowi i Aleksandrowi Basowskiemu- za ich godną podziwu postawę podczas grudniowych Mistrzostw Polski. Największą ilość punktów za trzy starty i pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskali: Kat. Młodzik – Dominika Nocoń (Ruda Śląska), Mateusz Adamowski (Ostrołęka) Kat. Junior Młodszy – Marta Skudlik (Ruda Śląska), Hubert Nakielski (Ostrołęka) Kat junior – Anna Nocoń (Ruda Śląska), Klaudiusz Matura (Ruda Śląska) Kat. OPEN – Anna Nocoń (Ruda Śląska), Bartosz Stanielewicz (Zgiersko-Łęczyckie WOPR).

wyniki indywidualne

klasyfikacja medalowa

klasyfikacja generalna kobiet po I rundzie GP 2015

klasyfikacja mężczyzn po I rundzie GP 2015

AMATORSKIE PŁYWACKIE MISTRZOSTWA OZORKOWA 2014-12-13

W dn. 13.12.2014 odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Ozorkowa w Pływaniu. Organizatorem zawodów był ZŁ WOPR, a zawody odbyły się na MKP „WODNIK” w Ozorkowie, która przekazała także uczestnikom  karnety wejściowe na basen. W zawodach wystartowało około 120 zawodników z powiatów zgierskiego i  łęczyckiego. Zwycięzców udekorowano medalami ufundowanym przez ZŁ WOPR.   Organizatorzy składają podziękowania UM Ozorków za przekazanie nagród, Akademii Pływania FLIPPER za ufundowanie nagrody dla najmłodszego zawodnika, Szkole Pływania Swimspeed za wydrukowanie dyplomów, Szkole Pływania ŻABKA za sfilmowanie zawodów oraz zawodnikom Sekcji Ratownictwa Sportowego za sędziowanie imprezy.

wyniki zawodów

Nadzwyczajny Zjazd WOPR 2014-11-22
W dniu dzisiejszym w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Zjazd WOPR . W godz. 12-16 wybrano prezesa WOPR , został nim Sławomir Gicewicz z WOPR Woj. Warmińsko-Mazurskiego. Wybrano także 21 członków Zarządu Głównego. Zjazd prowadził Pan Tomala dbając o jego właściwy przebieg. Wybory członków zostały dokonane zgodnie z zasadami demokracji czego dowodem były głosowania uzupełniające aby zachować wymogi s...tatutowe.
Gratulacje dla nowo wybranego Prezesa oraz członków ZG. Pozostaje mieć nadzieję , że zjazd ten zakończy erę waśni i doprowadzi do normalności stosunki w WOPR, czego wszystkim życzę i mam nadzieję że nikt nie będzie przeszkadzał w tej działalności nowo powołanemu zarządowi.

Po Zjeździe odbyło się pierwsze posiedzenie ZG w celu "ukonstytuowania się". Na posiedzeniu wybrano Prezydium ZG. Wiceprezesami zostali Paweł Błasiak, Krzysztof Skrzyniarz oraz Piotr Synowiec natomiast członkami Prezydium Mariusz Krzewiński oraz Robert Dworak .
Pozostali członkowie zarządu to: Dariusz Krawiec, Andrzej Reucki, Sebastian Tumiłowicz, Aleksander Maćkowski, Daniel Korzeń, Grzegorz Ślaziński, Marek Koperski, Henryk Bigos, Wiktor Zajączkowskim Mariusz Konarski, Andrzej Drabik, Waldemar Rams, Zbigniew Rister i Adam Iwanowski.
CAŁOROCZNA KLASYFIKACJA GP 2014-11-19
Zakończył się całoroczny okres rywalizacji w ratownictwie wodnym. W roku 2014 odbyło się pięć edycji GP Polski, po których wyłoniono najlepszych ratowników wodnych w Polsce. W gronie tym znaleźli się także ratownicy z Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. W całorocznej klasyfikacji generalnej najlepiej wypadli: Bartosz Stanielewicz – I m-ce w kategorii open Anna Bartczak – II m-ce w kategorii open Kurowski Jakub - III m-ce w kategorii młodzik Pakuła Ewelina – III m-ce w kategorii junior Golińska Katarzyna – IV m-ce w kategorii junior Wróbel Julia – V m-ce w kategorii młodzik Przed zawodnikami Zgiersko-Łęczyckiego WOPR pozostał jeszcze jeden sprawdzian w ramach Grudniowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11