Nadzwyczajny Zjazd WOPR 2014-11-22
W dniu dzisiejszym w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Zjazd WOPR . W godz. 12-16 wybrano prezesa WOPR , został nim Sławomir Gicewicz z WOPR Woj. Warmińsko-Mazurskiego. Wybrano także 21 członków Zarządu Głównego. Zjazd prowadził Pan Tomala dbając o jego właściwy przebieg. Wybory członków zostały dokonane zgodnie z zasadami demokracji czego dowodem były głosowania uzupełniające aby zachować wymogi s...tatutowe.
Gratulacje dla nowo wybranego Prezesa oraz członków ZG. Pozostaje mieć nadzieję , że zjazd ten zakończy erę waśni i doprowadzi do normalności stosunki w WOPR, czego wszystkim życzę i mam nadzieję że nikt nie będzie przeszkadzał w tej działalności nowo powołanemu zarządowi.

Po Zjeździe odbyło się pierwsze posiedzenie ZG w celu "ukonstytuowania się". Na posiedzeniu wybrano Prezydium ZG. Wiceprezesami zostali Paweł Błasiak, Krzysztof Skrzyniarz oraz Piotr Synowiec natomiast członkami Prezydium Mariusz Krzewiński oraz Robert Dworak .
Pozostali członkowie zarządu to: Dariusz Krawiec, Andrzej Reucki, Sebastian Tumiłowicz, Aleksander Maćkowski, Daniel Korzeń, Grzegorz Ślaziński, Marek Koperski, Henryk Bigos, Wiktor Zajączkowskim Mariusz Konarski, Andrzej Drabik, Waldemar Rams, Zbigniew Rister i Adam Iwanowski.
CAŁOROCZNA KLASYFIKACJA GP 2014-11-19
Zakończył się całoroczny okres rywalizacji w ratownictwie wodnym. W roku 2014 odbyło się pięć edycji GP Polski, po których wyłoniono najlepszych ratowników wodnych w Polsce. W gronie tym znaleźli się także ratownicy z Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. W całorocznej klasyfikacji generalnej najlepiej wypadli: Bartosz Stanielewicz – I m-ce w kategorii open Anna Bartczak – II m-ce w kategorii open Kurowski Jakub - III m-ce w kategorii młodzik Pakuła Ewelina – III m-ce w kategorii junior Golińska Katarzyna – IV m-ce w kategorii junior Wróbel Julia – V m-ce w kategorii młodzik Przed zawodnikami Zgiersko-Łęczyckiego WOPR pozostał jeszcze jeden sprawdzian w ramach Grudniowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym
RUNDA FINAOWA GP W RATOWNICTWIE WODNYM 2014-11-08
W dn. 8.11.2014 r. 20 zawodników Zgiersko-Łęczyckiego WOPR brało udział w ostatniej edycji GP Polski w ratownictwie wodnym, która odbyła się w Ostrołęce.
W poszczególnych konkurencjach z naszych zawodników najlepiej wypali:
Anna Bartczak-3 ...miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. open, 4 miejsce w konkurencji 100 m ratownik w kat. open,
Katarzyna Golińska- 1 miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. junior oraz open, 2 miejsce w konkurencji 100 m rat. kombinowane w kat. junior i 4 w kat. open,
Bartosz Stanielewicz-2 miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. open, 2 miejsce w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach w kat. open, 1 miejsce w konkurencji 100 m rat. kombinowane w kat. open,
Marta Szymczak- 3 miejsce w konkurencji 100 m ratownik w kat. open,
Julia Wróbel – 2 miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina w kat. młodzik, 4 miejsce w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach w kat. młodzik.
Zawodnicy Zgiersko-Łęczyckiego WOPR zajęli także wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej V edycji GP oraz w całorocznej klasyfikacji generalnej za wszystkie edycje GP. Z uwagi na nieopublikowanie na bieżąco tych wyników informacje te zostaną zamieszczone w terminie późniejszym

 

SZKOLNE SZTAFETY PŁYWACKIE 2014-11-05

W dn. 5.11.2013 na basenie „MOSiR w Zgierzu odbyły się powiatowe zawody pływackie – sztafety w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. 

 

FAMILY CUP W PŁYWANIU 2014-10-19

W dn.18.10.2014 w Zgierzu odbyły się amatorskie zawody w pływaniu Family Cup, których organizatorem był MDK Zgierz i MOSiR Zgierz, a obsługę sędziowską stanowili ratownicy z Sekcji Ratownictwa Sportowego Zgiersko-Łęczyckiego WOPR.
wyniki
http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1112&Itemid=147

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11