GP Polski w Ratownictwie Wodnym-Ozorków 2015-09-23

W dniu 17.10.2015 (sobota) odbędzie się II runda GP Polski w Ratownictwie Wodnym. Organizatorem zawodów jest Zgiersko-Łęczyckie WOPR. Zawody odbędą się na pływalni MKP "Wodnik" w Ozorkowie.

Zapraszamy

regulamin GP 2015

komunikat organizacyjny

zaproszenie 

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM ŚWINOUJŚCIE 2015 2015-07-27

MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM ŚWINOUJŚCIE 2015
W dniach 25-26.07.2015 w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach tych wystartowała reprezentacja Zgiersko-Łęczyckiego WOPR w składzie: Anna Bartczak, Katarzyna Golińska, Dagmara Malczewska, Alicja Michalak, Bartosz Stanielewicz, Paweł Batkiewicz, Piotr Maciejewski, Bartłomiej Jabłoński, Maciej Cyrulewski, Mateusz Forysiak, Dominik Kosin. Po dwudniowych zmaganiach zawodnicy Zgiersko-Łęczyckiego WOPR zajęli w klasyfikacji drużynowej II miejsce, a w klasyfikacji generalnej indywidualnej Anna Bartczak zajęła II miejsce zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski w ratownictwie morskim. Nasi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zajmując:
Anna Bartczak – I miejsce we flagach plażowych, I miejsce w Ironwomen, II miejsce w sprincie po plaży,
Bartłomiej Jabłoński – II miejsce w sprincie po plaży,
Katarzyna Golińska – III miejsce w sprincie po plaży,
Dagmara Malczewska – III miejsce we flagach plażowych.
Gratulacje dla wszystkich zawodników.

XLIX LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM 2015-06-08

XLIX LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM
W dniach 20-21 czerwca 2015 roku we Wrocławiu odbędą się XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Organizatorem jest Dolnośląskie WOPR we Wrocławiu i Komisja WOPR ds. Sportu, a patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Prezes WKO The World Games 2017 Piotr Przygoński i Prezes WOPR Sławomir Gicewicz. Na imprezę zostali zaproszeni przedstawiciele WOPR w ILS i ILSE. <style="color: blue"="">/komunikat do pobrania/

LMP RW

 

Konferencja 2015-05-24

XXII Memoriał ZAWORA 2015-04-26

26 kwietnia na basenie MOSiR w Zgierzu odbył się Memoriał Zawora. Była to już 22 edycja tej amatorskiej imprezy pływackiej upamiętniającej Józefa Jurka - byłego zawodnika „Włókniarza” i „Boruty” oraz działacza sportowego, ratownika i wychowawcy.  
W zawodach uczestniczyło około 250 zawodników. Najwięcej zgłoszonych zawodników rywalizowało w stylu dowolnym. W zawodach uczestniczyli również przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz seniorzy.
Zawody rozgrywane były w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn w stylu dowolnym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz zmiennym.
Ponadto zawodnicy rywalizowali w biegu memoriałowym na 100 m stylem dowolnym, konkurencjach ratowniczych oraz sztafecie      rodzinnej.
Organizatorami zawodów byli: Zgierskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu i Zgiersko-Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Zgierzu oraz Dobra Szkoła im. Zawora. Imprezę sędziowali sędziowie z Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego.

 Organizatorzy pragną gorąco podziękować następującym firmom oraz instytucjom, które swoim wsparciem pozwoliły na zorganizowanie tej wspaniałej imprezy:
Urząd Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu; MPGK Zgierz; Agencja Reklamowa "Galart"; TME; Skomur; TOMTEX; Pływalnia "Olimpijczyk"; Pływalnia "Wodnik" ;Powiatowa Straż Pożarna; Klub Atlas; Fit 7; Cukiernia "Gefra"; Drukarnia Wist, Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Szkoła Pływania Aqua Maniak Mateusz Sass.

wyniki

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11